“خوب شنیدن حق همه ماست”

به سایت رسمی مرکز ارزیابی شنوایی پاستور خوش آمدید.

  • dehghan.audio@yahoo.com
  • 02156128665
  • 09196714723
سیستم کمک شنوایی چیست؟

سیستم کمک شنوایی

سمعک ها به عنوان یک سیستم کمک شنوایی برای مبتلایان به کم شنوایی گوش مورد ستفاده قرار می گیرند و روزانه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری در سیستم شنوایی ، مدلها و انواع متفاوت تری از این محصولات شنوایی به بازار عرضه می گردد که البته برای ساخت آنها از مرحله ی تحقیق و بررسی تا ایده و طراحی و در نهایت ساخت وقت و انرزی فراوانی صرف می شود . سیستم کمک شنوایی در واقع شامل دستگاه های پزشکی بسیار پیشرفته ای هستند که به هدف تقلید از گوش انسان ساخته شده اند و در واقع عملکرد گوش را شبیه سازی می کنند و با دارا بودن سیستم تقویت صدا موجب وضوح صداهای محیط و گفتار برای مبتلایان به عارضه ی کم شنوایی می شوند . در ساخت سمعک های تکنولوژی های مختلفی وجود دارد و در ادامه این مقاله به بیان آنها خواهیم پرداخت .

تکنولوژی های به کار رفته در سیستم کمک شنوایی

همانطور که می دانید سمعک ها از نظر کیفیت صدا، توانایی کاهش نویز زمینه و توانایی در بهبود وضوح گفتار در سطح های مختلفی قرار دارند یعنی تکنولوژی های متفاوتی در آنها به کار گرفته شده است . از پیشرفته ترین تکنولوژی ها در یک سیستم کمک شنوایی مثل سمعک می توان به تکنولوژی سمعک های هوشمند وایرلس اشاره داشت که دارای قابلیت هایی مثل بهترین عملکرد در نویز زمینه ، بالاترین درجه از انعطاف پذیری و تناسب برای جبران کم شنوایی ، عملکرد کاملا اتوماتیک و قابلیت  اتصال به یکدیگر  و هم چنین به دستگاه هوشمند دیگر مثل تلفن ، تلویزیون و ….می باشند .

تکنولوژی بعدی مربوط است به سیستم کمک شنوایی هوشمند ، سمعک های هوشمند دارای قابلیت هایی از قبیل عملکرد خوب در نویز زمینه، انعطاف پذیری و تناسب خوب برای جبران کم شنوایی و ….. می باشد.

– سمعک های دیجیتال سومین تکنولوژی استفاده شده در سیستم کمک شنوایی می باشد و دارای ویژگی هایی مثل عملکرد خوب در محیط های نسبتا ساکت ، انعطاف پذیری و عملکرد محدود در نویز زمینه و ….. است .

سیستم کمک شنوایی

کانال تلگرام

pastor_samak@

اینستاگرام

pastor_samak

زمان پذیرش

روزهای فرد (یک‌شنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه) ساعت 15:00 الی 20:00

تهران اسلامشهر

خیابان مطهری کوچه پنجم جنب داروخانه دکتر حاتمی (روبروی ساختمان پزشکان پاستور) پلاک 9 طبقه اول