سمعک چیست؟

آیا می دانید در دنیای امروز فناوری نوین سمعک چیست و چه ویژگی هایی برای بهبود شنوایی دارد؟ سمعک ها که به صورت یک قطعه کوچک ساخته می شوند و امروزه قابلیت تفکیک انواع صدا ها از صحبت گرفته تا موسیقی و صدا های محیطی را دارند.

سمعک نوین

فناوری نوین سمعک ها، از سمعک نوعی فیلتر صدا ساخته است که صدا های ملایم را به صدا های بلند بدل می کند تا به راحتی شنیده شوند و در عین حال صدا های بلند را در حد معمول و غیر آزاد دهنده ای به گوش می رساند. این ویژگی باعث می شود افراد در محیط های پر سر و صدا و شلوغ نیز بتوانند شنوایی خوبی با سمعک داشته باشند.

فناوری استفاده شده در این سمعک ها صدار ا دریافت کرده و پس از آنالیز صدا ها به بهترین شکل ممکن صدا های لازم را بلند تر به گوش افراد می رساند و صداهای غیر ضروری مثل نویز زمینه را کمرنگ می کند.

حس خوب شنوایی

امروزه سمعک ها قابل اتصال به بسیاری از دستگاه های الکترونیکی هستند و اجازه می دهند صدای انواع وسایل پش صوت مستقیماً داخل گوش شنیده شود.

البته باید توجه داشت آنطور که عینک ضعف بینایی را جبران می کند، سمعک نمی توانند ضعف شنوایی را کاملاً به طور طبیعی جبران نماید. تمرکز شرکت های عرضه کننده سمعک های نوینی که وارد بازار می شوند بر راحتی احساسی و فیزیکی استفاده کننده است.

تجربه استفاده از سمعک

افراد زیادی در دنیا با مشکل کم شنوایی رو به رو هستند اما آمار ها نشان می دهد برای مثال در آمریکا نزدیک به 50 میلیون نفر در سال 2017 چنین مشکلی داشته اند و کمتر از یک پنجم این افراد از مزایای استفاده از سمعک برای بهبود شنوایی بهره برده اند.

برای برخی از افراد تجربه ی ناخوشایند استفاده از سمعک های قدیمی سبب شده است تا تصور کنند که سمعک های جدید نیز نمی تواند کارایی چندانی برایشان داشته باشد. در صورتی که اگر این افراد آگاهی داشته باشند که استفاده از سمعک های نوین تا چه اندازه صدای اطراف را برایشان با کیفیت می کند و زندگی را لذت بخش می کند، لحظه ای در خرید و استفاده از این سمعک ها درنگ نخواهند کرد.

اهمیت خرید سمعک از متخصص آن

خرید سمعک از جای معتبر باعث می شود به خوبی از امکاناتی که یک سعک برای شما فراهم می کند مطلع شوید و سمعکی را خریداری کنید که به بهترین شکل ممکن ضعف شنوایی را برای شما جبران می کند.

افراد حرفه ای به خوبی نیاز شما را با سمعک مورد احتیاج تطبیق می دهند. به همین دلیل توصیه می شود پیش از خرید حتماً به مرکز معتبر و افراد حرفه ای مراجعه کنید تا اطلاع کافی داشته باشید که برای شما بهترین سمعک چیست.

در نظام بهداشت و سلامت کشور عزیزمان، ایران، انجام آزمایشات شنوایی، تجویز و تنظیم سمعک ها و دستگاههای کمک شنوایی دیگر و همچنین اجرای برنامه های توان بخشی شنوایی بر عهده کارشناسان محترم شنوایی شناس می باشد.