“خوب شنیدن حق همه ماست”

به سایت رسمی مرکز ارزیابی شنوایی پاستور خوش آمدید.

  • dehghan.audio@yahoo.com
  • 02156128665
  • 09196714723

در خرید سمعک به چه نکاتی توجه کنیم ؟

در خرید سمعک به چه نکاتی توجه کنیم ؟

در خرید سمعک به چه نکاتی توجه کنیم ؟

 

بعد از انجام تست شنوایی و مشخص شدن میزان کم شنوایی و درنهایت احساس نیاز توسط بیمار، وارد مرحله مشاوره و خرید سمعک می شویم.

 

مدل های سمعک به صورت سمعک پشت گوشی ریک(رسیور سمعک در کانال گوش و سمعک در پشت گوش قرار می گیرد)، سمعک پشت گوشی(سمعک در پشت گوش قرار میگیرد و قالب گوش با شلنگ یا تین تیوب در کانال گوش می باشد)، سمعک داخل گوشی(سمعک در داخل کانال گوش قرار میگیرد و هیچ بخشی از سمعک در پشت گوش قرار نمی گیرد) و درنهایت سمعک نامریی(نوعی سمعک داخل گوشی می باشد با این تفاوت که نسبت به سمعک داخل گوشی در عمق بیشتری از کانال گوش و در اندازه ای کوچکتر ساخته می شود) می باشند.

 

تکنولوژی سمعک نیز به صورت آنالوگ، دیجیتال و هوشمند می باشد. آنالوگ که از رده خارج شده است اما تکنولوژی دیجیتال و هوشمند تولید می شوند. در رده دیجیتال پاسخ فرکانسی یا محدوده فرکانس شنوایی به بخش های زیادی که کانال سمعک گفته می شوند تقسیم می شوند و ویژگی هایی نظیر حذف سوت سمعک، کاهش نویز زمینه، نوع شناسایی صدا توسط میکروفون و… به صورت اتوماتیک در سمعک انجام می شود اما بعضی دستورات سمعک توسط بیمار انتخاب و تغییر داده می شود(نظیر برنامه های سمعک در محیط های مختلف، برنامه تلفن، کم و زیاد کردن صدا).

 

در سمعک هوشمند دستوراتی که توسط بیمار انجام می شد دیگر خود سمعک آنها را با آنالیز صدا انجام می دهد درنتیجه راحتی بیمار بیشتر می شود. همچنین سرعت آنالیز صدا در ثانیه نسبت به تکنولوژی دیجیتال بیشتر شده که طبیعی بودن و وضوح گفتار را موجب می شود.

 

در ایران چندین برند سمعک از کشور مختلف موجود می باشد که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. بعضی سمعک ها ضدآب هستند، بعضی سمعک ها در اندازه کوچکی وجود دارند، بعضی سمعک ها قدرت بیشتری دارند، بعضی سمعک ها امکانات بیشتری برای تنظیم دارند، بعضی از سمعک ها دارای سمعک قابل شارژ می باشند، بعضی سمعک ها دارای تکنولوژی هوشمند می باشند، بعضی سمعک ها دارای اندازه نامریی می باشند و صدها ویژگی دیگر در سمعک ها وجود دارد.

 

زمانی که تست شنوایی انجام می شود و به بررسی نیاز ها و خواسته های بیمار توجه می شود آنگاه میتوان نوع سمعک و برند سمعک را انتخاب کرد. به طور مثال بیمار در منطقه ای مرطوب زندگی می کند درنتیجه انتخاب سمعک تنها برروی برندها با سمعک های ضدآب می رود یا بیمار دارای افت عمیق است پس انتخاب سمعک هایی با قدرت بیشتر ملاک می باشد.

 

پس به طور کلی، بعد از انجام تست شنوایی و مشاوره سمعک در کلینیک پاستور سمعک و بیان نیاز ها می توان نوع سمعک را انتخاب کرد و بهترین سمعک را برای بیمار تجویز و تنظیم کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

کانال تلگرام

pastor_samak@

اینستاگرام

pastor_samak

زمان پذیرش

روزهای فرد (یک‌شنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه) ساعت 15:00 الی 20:00

تهران اسلامشهر

خیابان مطهری کوچه پنجم جنب داروخانه دکتر حاتمی (روبروی ساختمان پزشکان پاستور) پلاک 9 طبقه اول